Registrace nového uživatele
Přihlášení již registrovaného uživatele
Zapomenuté heslo
Objednávka: Prázdný
Cena celkem: 0,- Kč
 
 
 

Jaký bude ročník 2015 ?

Jaká budou vína z ročníku 2015 ? Shrnu to do jednoho slova  BÁJEČNÁ !  Ročník 2015 se jistě zapíše do historie vína jako jeden z nejlepších ročníků co do poměru výnosu a dosažených přívlastků. Současně také vím, že nás stále čeká ještě dost práce, než budou vína v lahvi.

Především červená vína budou opravdu o mimořádné kvalitě i v našich podmínkách. Někteří z Vás již měli možnost ochutnat první vína a to Svatomartinská, která se loni skvěle vyvedla.

Podívejme se na kampaň 2015 v číslech: sklidili jsme 270 tun hroznů, všechno ruční sklizní. Pro představu: jeden kilogram obsahuje přibližně 8 hroznů o hmotnosti 120g, tím pádem museli mí spolupracovníci provést absolutně neuvěřitelných 2.250.000 střihů !!!  Hlavním úkolem bylo letos sklidit hrozny včas, aby si ponechaly ještě dostatek kyselin. Pokud se podíváme na sklizeň v rámci přívlastků tak máme letošní rok vína od přívlastku kabinetní až po vína s přívlastkem výběr z bobulí.  Sklizeň jsme ukončili  19. 11. 2015 ryzlinkem rýnským, výběr z bobulí, botrytický sběr.  Ve sklepě se nyní hlavně stáčí do sudů, míchá, čeří... nikdy nekončící krásná práce :-)

   
 
 
Copyright © 2013 Spielberg.cz – všechna práva vyhrazena
Powered and created by E-WORKS :: web studio | XHTML 1.0 | CSS 2