Registrace nového uživatele
Přihlášení již registrovaného uživatele
Zapomenuté heslo
Objednávka: Prázdný
Cena celkem: 0,- Kč
 
 
 

Vinobraní na vinicích právě teď !

Ani jsme se nenadáli a už je tu opět vinobraní. Vinobraní je pro vinaře zásadní. Na krátkém časovém úseku několika týdnů je potřeba sklidit plody celoroční práce a navíc je odpovídajícím způsobem zpracovat – správně rozhodnout o termínu sklizně, hrozny zbavit třapin, lisovat, nakvášet, čeřit, sedimentovat, kvasit, filtrovat, ochutnávat... je to velmi hektická doba, která rozhoduje o kvalitě vyrobených vín a správném uchopení ročníku.

Letos hrozny dozrávají dříve než v předchozích letech s vynikajícím zdravotním stavem i cukernatostí, kyselinky jsou trochu nižší. Můžeme se tak těšit na vyzrálá vína s trochu nižší aromatikou podobnou vínům z jižních zemí. Na přelomu září a října máme již sklizeny převážně pinoty:  Pinot blanc, Chardonnay, Pinot Gris dále jsme sklízeli kupáže hroznů na sekty: Crémant, Charmat, Rosé.

A důležitá zpráva !  Svatomartinská vína také již v poklidu kvasí v tancích, letos se můžete těšit poprvé na Muškát moravský a na již zaběhnutý Modrý Portugal Rosé.

Tento týden se ponese v barvě růžové... lisujeme totiž Svatovavřinecké a Zweigeltrebe. Takže našlápnuto máme skvěle,  držte nám palce ať to všechno dobře dopadne a na Martina vykročíme se skvělými víny a připijeme na dobrý ročník 2015 !

   
 
 
Copyright © 2013 Spielberg.cz – všechna práva vyhrazena
Powered and created by E-WORKS :: web studio | XHTML 1.0 | CSS 2